суботу, 27 лютого 2016 р.

Наші олімпійські чемпіони

Україна багата на спортивні таланти. Олімпійська історія незалежної України розпочалася з зимових Ігор у норвезькому Ліллехаммері в 1994 році. Тоді і свою єдину на Іграх золоту медаль для України завоювала 16 річна фігуристка Оксана Баюл..

Ця дебютна для країни медаль стала самої драматичної в історії Олімпіад. Відкатавши коротку програму, судді поставили Баюл на друге місце, а лідерство захопила американка Ненсі Енн Керріган. Вирішальним етапом для фігуристів стала довільна програма.

Але за пару днів до цього прокату Оксана Баюл зіткнулася з німецької фігуристкою Тетяною Шевченко, яка розсікла українці коником ногу. Баюл наклали три шви, і до останнього було незрозуміло, чи зможе вона вийти на лід. Результат відомий: українка взяла участь у змаганнях, ідеально відкатала програму і виграла олімпійську медаль (вирішальним став голос німецького судді Яна Хофмана, який вирішив долю «золота»).

З того моменту Україна завоювала 35 (32 особисті перемоги і 3 командні) найвищих нагород на семи Олімпійських іграх. Найбільше – чотири золотих медалі на двох Олімпіадах поспіль, здобула плавчиня Яна Клочкова. По дві перемоги на Іграх отримали гімнастка Лілія Подкопаєва і боксер Василь Ломаченко, який, як і Клочкова, зміг повторити своє досягнення на двох поспіль Олімпійських іграх.

1994, XVII зимові Олімпійські ігри – Ліллехаммер
Оксана Баюл – фігурне катання (одиночне)

1996, XXVI Олімпійські ігри – Атланта
Рустам Шаріпов – спортивна гімнастика (упр. на брусах)
Євген Браславець – вітрильний спорт (клас «470»)
Ігор Матвієнко – вітрильний спорт (клас «470»)
Володимир Кличко – бокс (понад 91 кг)
В'ячеслав Олійник – греко-римська боротьба (90 кг)
Тимур Таймазов – важка атлетика (до 100 кг)
Інесса Кравець – легка атлетика (потрійний стрибок)
Лілія Подкопаєва – спортивна гімнастика (2 золоті медалі в абсолютній першості та вільних вправах)
Катерина Серебрянська – художня гімнастика

2000, XXVII Олімпійські ігри – Сідней
Яна Клочкова – плавання (2 золоті медалі – на 200 м та 400 м комплексне плавання)